informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 39 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

PKPP - Ożywienie gospodarcze się umacnia
Wzrost gospodarczy ma coraz solidniejsze podstawy. Indeks biznesu Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych poszybował w maju w górę. Wskaźnik kwartalny skoczył aż o 6 punktów do 66 pkt., czyli nie notowanego od początku badań.
Indeks PKPP tworzą cztery składowe: opisujące popyt globalny, finanse przedsiębiorstw, otoczenie makroekonomiczne i polityczne. Wskaźnik popytu przekroczył w maju poziom 75 pkt., co na skali ocen odpowiada boomowi gospodarczemu. Powyżej 50 pkt. - i wciąż rosną - są też indeks finansów i makroekonomiczny. Cały wskaźnik "dołuje" otoczenie polityczne - indeks od miesięcy utrzymuje się na bardzo niskim poziomie około 25 pkt., co na skali ocen jest odpowiednikiem recesji.
Zdaniem ekspertów PKPP gospodarka rozkręciła się na tyle, że tempo wzrostu w następnych kwartałach utrzyma się wyraźnie powyżej poziomu sprzed akcesyjnego boomu. Eksperci PKPP uważają, że po gorączce zakupów przedakcesyjnych z I kwartału, przyjdzie gorączka eksportu do naszych sąsiadów, sprzyjać jej będą różnice cenowe oraz wzmożony popyt inwestycyjny przedsiębiorstw krajowych. Zdaniem Stanisława Kubielasa z PKPP wzrost w skali roku wyniesie 5- 6 proc. PKB.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 31-05-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.