informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 68 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Pod koniec 2006 roku rusza P4, czwarty operator komórkowy
   „Czwarty operator komórkowy P4 zacznie świadczyć swoje usługi w IV kwartale 2006 roku i skupi się na klientach indywidualnych i współpracy z Netią. Dzięki innowacjom i rozbudowanym usługom chce osiągnąć średnie przychody od klienta o około 20-25 proc. wyższe niż operatorzy obecni na polskim rynku” - poinformował prezes P4 Chris Bannister .
   P4 zacznie od świadczenia usług w największych miastach i spodziewa się średnich miesięcznych przychodów od klienta (ARPU) na poziomie o 20- 25 proc. wyższym od uzyskiwanych od obecnych operatorów. Centertel miał ARPU na poziomie 60 zł na koniec roku, a PTC- 56 zł.
   Według Bannistera P4 chce uzyskać ok. 17-25 proc. rynku telefonii komórkowej w ciągu 10 lat. Firma chce również obsługiwać każdy typ klienta: indywidualnego, małe i średnie przedsiębiorstwa, a po jakiś dwóch-trzech latach, także średnie i duże firmy. Pierwszych klientów korporacyjnych P4 powinno pozyskać już w tym roku, dzięki współpracy z Netią. Firmy zamierzają wspólnie zaoferować usługi konwergentne.
   P4 skupi się na rozwijaniu usług innych niż bezpośrednie usługi głosowe. „Oczywiście, usługi nie głosowe nie mają tak dobrych marż jak tradycyjne usługi głosowe, ale wolimy rozbudowywać nowy rynek, niż konkurować tam, gdzie obecni gracze mocno bronią swoich pozycji” - powiedział Bannister.
   Prezes P4 oczekuje wzrostu polskiego rynku telefonii komórkowej o najwyżej 30 proc. w ciągu najbliższych 10 lat. Według jego opinii zmieni się struktura zysków. Około 50 proc. będzie pochodzić z usług głosowych, 50 proc. z transmisji danych, wobec proporcji 88-12 proc. obecnie.
   P4 zainwestuje w infrastrukturę ok. 600-650 mln złotych. Firma finalizuje także wielki kontrakt informatyczny, warty miliony euro, spodziewa się jego podpisania w ciągu tygodnia. Zatrudnienie w P4 wzrośnie z 100 osób obecnie do 500 na koniec roku.
   P4 to tymczasowa nazwa operatora, który powstał po tym jak w połowie 2005 roku Netia i Novator wygrały przetarg na świadczenie usług telefonii komórkowej z wykorzystaniem technologii UMTS w Polsce. Chris Bannister pracował wcześniej dla Hutchison Whampoa, tworząc telefonię przy wykorzystaniu 3G w Szwecji i Danii.
   W P4 30 proc. udziałów ma Netia, a 70 proc. islandzki fundusz Nowator.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 06-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.