informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość, oraz: Kasia01
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Nowe tereny pod inwestycje dla SSE

   Firmy zarządzające Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi w Polsce (SSE) dążą do nowelizacji ustawy o strefach, mającej na celu stworzenie mechanizmów pozwalających na pozyskiwanie przez nie dodatkowych terenów, m.in. z zasobów Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR).


   "Obecnie najpoważniejszym problemem, przed którym stoją Specjalne Strefy Ekonomiczne, jest brak odpowiednich terenów w Polsce pod nowe inwestycje. Takie działki znajdują się za to w zasobach różnych agencji państwowych, w tym Agencji Nieruchomości Rolnych" - poinformował dziennikarzy w piątek Krzysztof Krzysztofiak, wiceprzewodniczący Konferencji SSE w Polsce.
   Według szefów SSE jednym z możliwych rozwiązań byłby ustawowy zapis, umożliwiający ANR przekazywanie gruntów gminom z przeznaczeniem na rozwój gospodarczy i rozwój infrastruktury.
   Według przewodniczącego konferencji SSE, Piotra Wojaczka, strefy ekonomiczne interesuje około 10 tysięcy hektarów nieruchomości znajdujących się obecnie w rękach ANR, położonych przy ważnych polskich szlakach komunikacyjnych. Jego zdaniem strefy są w stanie uzbrajać i przygotowywać dla inwestorów po około 1,5 tys. hektarów rocznie.
   Podkreślił, że zapotrzebowanie na nowe grunty występuje we wszystkich SSE działających w Polsce. Obecnie łącznie zajmują one prawie 8 tys. hektarów.
   Szefowie firm zarządzających SSE oceniają, że obszary te są niezwykle istotnym instrumentem przekształcania polskiej gospodarki. Przyciągają one przede wszystkim poważnych inwestorów zagranicznych, ale są też otwarte na przedsięwzięcia krajowe. "Liczby są imponujące, w strefach pracuje obecnie 107 tysięcy osób, a jedno miejsce pracy w SSE stymuluje powstanie kolejnych 2-5 miejsc pracy w otoczeniu" - mówił Krzysztofiak.
   Według przedstawionych danych, na koniec zeszłego roku wartość inwestycji w 14 polskich SSE wyniosła 25,7 mld zł.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 04-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.