informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 63 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Etat to luksus: Co czwarty pracownik na umowie terminowej
   Firmy coraz chętniej zatrudniają pracowników na umowach terminowych, natomiast polskie prawo nadal nie posiada odpowiednich rozwiązań w tym zakresie. Dyrektywa europejska 99/70 dotycząca pracy czasowej mówi o wszelkich rodzajach umów terminowych. W naszym kraju ciągle natomiast obowiązują jedynie umowy na czas określony. Oznacza to, że osoby zatrudnione na podstawie innych form umownych nie korzystają z ochrony pracowniczej w należytym zakresie.
   Trudna sytuacja na rynku pracy i niedookreślone prawo powodują, że pracodawcy dość swobodnie traktują zasady zatrudnienia czasowego. Stosują np. kombinację umów na czas określony z umowami zlecenia i w ten sposób unikają zatrudniania na stałe. Komisja Europejska domaga się od krajów członkowskich uporządkowania zasad prawnych i wprowadzenia ograniczeń dla form zatrudnienia czasowego. Zgodnie z europejską dyrektywą znaczenie nie miałaby forma angażu, ale łączny czas zatrudnienia w jakiejkolwiek formie z jednym pracodawcą.
   W Europie jedynie Hiszpania prześciga nas w udziale zatrudnienia na czas określony, z udziałem 31 proc. Dla porównania średnia europejska to natomiast około 13 proc.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 04-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.