informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 60 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Zastanów się, zanim kupisz

   Wielu klientów jest przekonanych o panującym przywileju możliwości zwrotu towaru w ciągu kilku dni od zakupu. Owszem, sprzedawca może się na to zgodzić, ale wg panujących przepisów nie jest to jego obowiązek - podaje "Rzeczpospolita".


   Z pewnością takie przeświadczenie konsumentów jest wynikiem praktyk stosowanych pod koniec PRL i na początku lat 90. Wtedy faktycznie klient w ciągu 5 dni od zakupu mógł towar zwrócić nie podając nawet przyczyny, pod warunkiem zachowania paragonu oraz towaru dokładnie w takim stanie jak w chwili kupna. Jednak już od dawna, bo od 15 lipca 1995 roku przepis taki nie obowiązuje.
   Inną przyczyną błędnego przeświadczenia konsumentów o możliwości zwrotu towaru bez podania przyczyny jest fakt, że robiąc zakupy w innych krajach Unii Europejskiej często sprzedawcy dają takie prawo. Polakom może się zatem wydawać, że skoro jesteśmy w Unii naszych sprzedawców też ten przepis obowiązuje.Jedyna radą może być próba uzgodnienia ze sprzedającym ewentualnego zwrotu towaru w nienaruszonym stanie. Najlepiej jednak kilka razy zastanowić się przed decyzją o zakupie.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 03-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.