informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Handlowe szaleństwo
Europa oszalała na punkcie centrów handlowych. W 2003 r. padł nowy rekord - przybyło aż 4,3 mln m kw. powierzchni sklepowych! Polska szybko goni europejską czołówkę.
W Europie buduje się więcej centrów handlowych niż kiedykolwiek - mówi Stewart Drummond z branżowej firmy doradczej Cushman & Wakefield Healey & Baker (C&W/H&B). W ciągu ostatnich trzech lat powierzchnia centrów handlowych powiększyła się o ponad jedną piątą (do 80 mln m kw.)
Nawet w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, czy Włoszech, gdzie tego typu obiektów jest najwięcej w Europie, ciągle przybywa nowych.
- Nie są to już jednak hale z hipermarketami, ale centra nowej generacji, które spełniają zarówno funkcje handlowe, jak i rozrywkowe - podkreśla Katarzyna Michnikowska z C&W/H&B.
Największy boom inwestycyjny trwa w Hiszpanii (w latach 2004-2005 przybędzie tu ponad 1,8 mln m kw. w nowych centrach handlowych) i Włoszech (około 1,7 mln m kw.), a także... w Polsce (przeszło 1,3 mln m kw.). Nasz kraj jest już na siódmym miejscu w Europie pod względem ilości tego typu powierzchni. Jednak po przeliczeniu jej na tysiąc mieszkańców (niespełna 92 m kw.) wciąż jesteśmy w tyle, bo średnia w starej UE jest dwukrotnie wyższa.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 31-05-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.