informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 57 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Przedsiębiorcom powinno być lżej

   Ministerstwo Finansów proponuje wprowadzenie zmian w podatku dochodowym od osób prawnych - podaje "Rzeczpospolita". Nowe rozwiązania, takie jak rozszerzenie podatkowych grup kapitałowych czy przyspieszenie amortyzacji z pewnością byłyby dużym udogodnieniem dla przedsiębiorców.


   Eksperci pracujący nad projektem zmian zajęli się przede wszystkim dostosowaniem naszych przepisów do tych panujących w Unii Europejskiej. Obecnie nie wszystkie firmy mogą tworzyć podatkowe grupy kapitałowe, ponieważ jest to związane z koniecznością osiągania przynajmniej 3- procentowego zysku w skali roku. Także jest to przywilej zastrzeżony dla raczej dochodowych przedsiębiorstw. Dlatego też przepis należałoby zmienić. Jak mówi Jarosław Koziński z Ernt & Yong - "Chcemy znieść obowiązek 3 procentowego zysku oraz umożliwić włączenie do grup podmiotów spoza Polski, tak ażeby krajowe przepisy nie były sprzeczne z regulacjami unijnymi".
   Ponadto w związku z licznymi wątpliwościami przedsiębiorców co do rozróżnienia między przychodem a kosztem jego uzyskania, postanowiono obie kwestie jasno sprecyzować. Inną istotną zmianę stanowić będą nowe zasady rozliczania różnic kursowych. Wg nowych przepisów przedsiębiorca nie będzie musiał brać pod uwagę kursu banku, z którego korzystał przy przeprowadzaniu transakcji- tym bardziej, że transakcja nie musi być przeprowadzana przez bank. Pod uwagę będzie brany średni kurs NBP lub faktyczny kurs użyty w transakcji.
   Jak zapewnia wiceminister finansów Mirosław Barszcz projekty nowelizacji ustaw podatkowych zostaną przedstawione przez resort w ciągu 2-3 tygodni.


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 02-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.