informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 59 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Z chorym pracownikiem można rozwiązać umowę

   Zgodnie z art.42 par.1 k.p. oraz art. 41 k.p. pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę ani warunków pracy i płacy w czasie, w którym pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim. Choroba pracownika oznacza jest usprawiedliwiona nieobecnością w pracy i nie wolno rozwiązać z nim stosunku o pracę - podaje "Gazeta Prawna".


   Możliwe jest jednak rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Jeśli pracownik będący na zwolnieniu lekarskim wystąpi do pracodawcy z takim wnioskiem, pracodawca może się do wniosku przychylić i umowa zostanie rozwiązana. Jest to zgoda za wolą obu stron. Takie porozumienie w rozwiązaniu umowy o pracę powinno także obejmować inne okoliczności, jakie się z nim wiążą.
   Ustalany przez pracownika termin rozwiązania umowy może być natychmiastowy. Tutaj wszystko sprowadza się do wzajemnego porozumienia stron i dotyczy to także terminu. Dlatego wyznaczony termin ustania stosunku pracy nie musi być krótszy od ustawowego okresu wypowiedzenia. Stanowisko takie zajął Sąd Najwyższy w wyroku z 27 listopada 1975r (I PRN 35/75; PiZS z 1977r. Nr 1, poz.67).


Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 02-03-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.