informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Firmy do likwidacji: Spółki mają za małe kapitały
   Nawet co szóstej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółce akcyjnej zagraża rozwiązanie. Sądy rejestrowe rozpoczęły bowiem proces sprawdzania, czy spółki zakładane w poprzednich latach spełniają nowe, wyższe wymogi kapitałowe. Minimalny próg kapitału zakładowego w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością wzrósł od początku br. do 50 tys. zł, a dla spółek akcyjnych do 500 tys. zł.
   Według resortu sprawiedliwości sprawa może dotyczyć w sumie blisko 17 tys. spółek z o.o. oraz ponad 1 tys. spółek akcyjnych. Zmiany zostały wprowadzone już w 2000 roku przez nowy kodeks spółek handlowych. Do końca ubiegłego roku trwał jednak okres przejściowy.
   Sąd rejestrowy, jeśli stwierdzi, że spółka ma zbyt niski kapitał może zażądać jego podwyższenia w przeciągu 6 miesięcy. Spółkom, które się nie dostosują grozi rozwiązanie. W trakcie obowiązywania decyzji wzywającej do podwyższenia kapitałów spółki nie mogą wypłacać dywidendy.
   Działania zmierzające do podwyższenia kapitałów w spółkach miały pierwotnie na celu zwiększenie bezpieczeństwa obrotu gospodarczego, dodatkową korzyścią będzie wyeliminowanie z obrotu spółek nie prowadzących działalności.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 28-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.