informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 60 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Spółdzielcze triki: Kupujesz mieszkanie, czytaj umowę
   "Polityka" zwraca uwagę na nieprawidłowości w spółdzielczości budowlanej.
   Zdaniem tygodnika, spółdzielnie uciekają przed odpowiedzialnością korzystając z licznych przywilejów. Biorą pieniądze od klientów na budowę mieszkań, jednak z powodu niegospodarności nieregularnie lub w ogóle nie płacą przedsiębiorcom budowlanym, którzy świadczą im usługi. "Polityka" uważa, że takie postępowanie prowadzi często do upadku spółdzielni, a za tym pozostawienia klienta z nieukończonym mieszkaniem, za które juz częściowo zapłacił.
   "Polityka" radzi, by przed podpisaniem umowy o budowę mieszkania uważnie przeczytać jej warunki. Według Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w wielu umowach są klauzule zupełnie sprzeczne z prawem i takich umów nie należy podpisywać. "Polityka" przypomina, że chociaż konsumentom przysługuje ochrona prawna, w praktyce jest mało skuteczna z powodu sprzecznych ze sobą ustaw. Tygodnik ma nadzieję, że to się wkrótce zmieni, gdy zostaną one znowelizowane.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 28-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.