informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 59 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Lepiej renegocjować umowę leasingu

   Korzystanie przedsiębiorców z usług firm leasingowych jest dość powszechne. Może być korzystne dla obu stron pod warunkiem, że rzetelnie wywiązują się one ze swoich obowiązków - pisze "Rzeczpospolita". Jednak nierzadko zdarza się sytuacja, w której klient nie jest w stanie wywiązać się z tego najważniejszego, czyli spłaty kolejnych rat. I co wtedy?


   Jeszcze kilka lat temu do wypowiedzenia przez firmę leasingową umowy wystarczyło niewielkie przekroczenie terminu wpłaty. Teraz firmom leasingowym nie zależy już tak na wypowiedzeniu umowy, skłaniają się raczej do pomyślnego dla obu stron rozwiązania. Procedura w przypadku zwlekania z kolejną ratą wpłaty wydaje się być klarowna i daje klientowi wiele możliwości.
   Najpierw otrzymuje on wezwanie do zapłaty, czasami poprzedzone monitem. Takich wezwań w przypadku braku reakcji klient może dostać kilka. Warto jednak w sytuacji niemożności wywiązania się z obowiązku wpłaty samemu zgłosić się do leasingodawcy. Często bowiem ten stara się dostosować terminy wpłat do trudnej sytuacji klienta, w jakiej się znalazł.
   Jeśli jednak klient nie wyraża chęci polubownego rozwiązania sprawy wówczas procedura jest kontynuowana. Klient zostaje czasami wpisany do Krajowego Rejestru Długów, co znacznie ogranicza jego pole manewrów w zakresie zaciągnięcia kolejnych kredytów. Jeśli natomiast nawet owy wpis nie skłoni klienta spłaty zobowiązań, wówczas wypowiadana jest mu umowa, a warto wspomnieć, że nie w każdym przypadku będzie miał on okazję jej wznowienia.
   Firmy leasingowe sprawdzają swoich klientów i zaznajamiając się z jego finansową sytuacją mogą nie być już chętne świadczyć mu swoich usług. Podobnie jest także w momencie zawierania umowy leasingowej. Po rozwiązaniu umowy klientowi odbierany jest niespłacony przedmiot, który następnie leasingodawca sprzedaje. W zależności od tego jaka jest aktualna wartość przedmiotu - po jego sprzedaży klient będzie zobowiązany spłacić tylko raty za czas użytkowania przedmiotu lub dopłacić, jeśli spadek wartości przedmiotu jest duży.
   Firmie leasingowej nie koniecznie musi zależeć na zerwaniu umowy i często wychodzą one naprzeciw klientowi, dostosowując się do jego aktualnej sytuacji finansowej. Dlatego lepiej nie unikać kontaktu, lecz współpracować i wspólnie z leasingodawcą zastanowić się nad najkorzystniejszym dla obu stron rozwiązaniem.Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 27-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.