informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 55 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Nowelizacja ustawy o kontroli skarbowej i Ordynacji podatkowej przyjęta przez Sejm

   Posłowie przyjęli dzisiaj nowelizację ustawy o kontroli skarbowej i Ordynacji podatkowej. Zawiera ona zapisy usprawniające działalność organów podatkowych, zwłaszcza w zakresie kontroli dużych firm.


   Nowelizacja zakłada skreślenie art.13a ustawy o kontroli skarbowej. Przepis ten mówi, że kontrolę w dużych podmiotach gospodarczych zarządzić może jedynie Generalny Inspektor Kontroli Skarbowej na wniosek urzędu skarbowego obsługującego danego podatnika. Powoduje to wydłużenie procesu wszczynania kontroli wobec dużych podmiotów.
   Kolejną zmianą, jaką wprowadza nowelizacja, jest przywrócenie art. 181 Ordynacji podatkowej sprzed nowelizacji z czerwca 2005 roku. Jeśli przyjęta dziś przez posłów nowela wejdzie w życie, to kontrola skarbowa, chcąc korzystać z dowodów zgromadzonych w innych postępowaniach, nie będzie już musiała powoływać się na dowody z postępowań zakończonych prawomocnym wyrokiem. Ma to przyspieszyć postępowanie i obniżyć koszty kontroli.
   Posłowie przyjęli też poprawkę proponowaną przez PSL. Mówi ona, że organ podatkowy doręcza pisma przez pocztę, swoich pracowników lub poprzez osoby uprawnione. Pisma za pokwitowaniem może doręczać również sołtys, jeśli organem jest wójt, burmistrz lub prezydent.
   Za przyjęciem nowelizacji głosowało 398 posłów, 3 było przeciw, żaden nie wstrzymał się od głosu. Ustawa trafi teraz do Senatu.
   Przyjęte dziś zmiany mają przyczynić się do walki z przestępczością gospodarczą.Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 26-02-2006

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.